A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Kamenné zdi v Cuzco

Nakreslil jsem zeď složenou z kamenů jako ukázku, jak vypadají zdi v Cuzco. Zdi jsou vidět v Mapách Google zde.
Mezery mezi kamen jsou v reálu užší, nejde do nich vsunout čepel nože. Chápeme, že když jsou 2 spodní kameny, že je mezi nimi mezera. Ale proč je kamen s červenou šipku nad nimi vytesán tak, že má špičku, která zapadá do mezery mezi spodními kameny? Vždyť tam mohla být mezera a mohla se zaplnit jiným kamenem! A proč ten kámen není na horní straně rovný, ale zase nepravidelný, aby se další kameny nad ním museli opět přitesávat?
Mám žulovou desku, která má být přibližně stejné tvrdá, jako jsou ty kameny z Cuzca. Vzal jsem příklepovou vrtačku a vidové vrtáky a zkusil jsem provrtat desku tak, aby se dala v místě ulomit. Po vyvrtání 4. díry jsem vrtání ukončil, vrtáky byly horké (kdysi se mi při vrtání rozžhavený vrták ohnul). A místo, kde byl příklep, bylo na vrtačce horké. Hrozilo zničení vrtáků a vrtačky. Jak tedy v Cuzco kameny přitesávali, když neměli ani takové nástroje, jako máme dnes?
A proč musela být taková přesnost, že tam neměla být žádná mezera? A když žádná mezera mezi kameny nikde není, proč je každý kámen nahoře „nehezky“ jiný?
A ještě, ty největší kameny váží jako největší letadla, stovky tun. Zkusili jste někdy posunout tunový kámen?

Myslím si, že se ty kameny netesaly ani netahali, i když se údajně našla místa, kde byly kameny vytesány. Tesalo se patrně minimum kamenů. Musí jít o umělé kameny, které se k sobě dávaly, jako se dávají buchty na pekáč. A po propečení jsou buchty nalepené na sobě, jako jsou na sobě nalepené i ty kameny. Kdyby se ze zdi kamen vyndal, bylo by na něm vidět ze spodní strany stopy po  tesání? Troufnu si říci, že ně.

(Visited 110 times, 2 visits today)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz