A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Zadržování vody v krajině?

Rektor zemědělské univerzity nám v dnešním článku sděluje, že budeme muset zadržovat vodu v krajině a dává za příklad Izrael.
Izrael kdysi řekl, že pokud nějaký stát „sáhne“ na prameny řeky Jordán, „že bude válka“. Řekneme Rakousku, pokud začne zadržovat vodu Lužnice, jako navrhuje zadržování rektor, „že bude válka“?
Německo „se rozčiluje“, že jim zadržujeme vodu a po Labi se nedá jezdit ani do Drážďan. Naše loděnice vyrobila loď a ta stála skoro rok na břehu Labe, nebyla voda, po které by ji zákazníkovi dopravili. A rektor navrhuje zadržovat vodu?

Potok na našimi okny teče pár kilometrů daleko z jednoho kopce a již v tom kopci je vybudováno asi 6 rybníků a další po toku. Pokud někdo začne napouštět ty rybníky, zadržovat vodu v krajině, potok vyschne, vodní tvorové zahynou, ale rybníky nebudou stále napuštěné. Pokud někdo začne mluvit o minimálním průtoku, tak toho ten potok patrně nedosahuje již nyní, natož při zadržování vody. Jedině za deště, ale kdy naposledy pršelo?
Rektor uvažuje, že možná v budoucnu budou obce zaměstnávat někoho, kdo se bude starat o vodu v rámci katastru obce. Můj exkolega již před roky navrhoval pracovní funkci „manažér povodí“. Tedy i toto tu již bylo. Ale když nebude přitékat voda, o co bude manažer povolí starat?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz