A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Itäranta Emmi: Strážkyně pramene

strazkyne-pramenePoetické popisování vody na Zemi v budoucnu, kde je nedostatek vody, voda je na příděl a ilegální čerpání vody je hrdelní zločin. Slunce svítí daleko více a lidé musí nosit masky. Přírodní led ze Země zmizel, zmizely i přírodní lesy. Knihy jsou vzácností.
Mladá dívka se má stát a stane se mistrem v přípravě čaje, kvalitní pití čaje je přepych. A pomáhá jí v tom rodinné tajemství, rodina měla a má přístup k tajnému prameni vody, tím měla vždy kvalitnější vodu a možnost zalévání zahrady.  To vše na rozdíl od svého okolí, které nedostatkem vody strádá. Mladá dívka díky tajné vodě získá i další výhody, může jí použít jako platidlo.
Dívka a přítelkyní naleznou na skládce CD-čka a řeší otázku, co s nimi. A když naleznou i přehrávač, řeší kde vzít elektřinu. A teprve pak zjistí z CD dávné tajemství. V knize se vyskytují nějaká „vrtulová kola“ poháněná solárními články a používaná jako současná kola.
Má právo rodina tajit kvalitní vodu před svým okolím, kde děti umírají žízní a prodávaná voda je často nezdravá?
Kniha je spíše naivní a filosofická než technická a dobře se čte.
Další na Databáze knih.

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz