A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Časopisy k záhadám

Seřazeno podle mého doporučení

Magazín 2000 záhad
Vychází měsíčně, patrně od roku 2000, vydává ho vydavatelství ETNA, POSTE RESTANTE, Kafkova 19, 160 00 Praha 6. Časopis má web http://www.magazin2000.cz. Některá čísla je možné stáhnout (spíše nelegálně) z webu uloz.to.

Enigma
Vychází měsíčně od roku 2007, vydává ho RF Hobby s.r.o. (která vydává velku řadu časopisů), časopis má web http://rf-hobby.cz/?profil=enigma a jeho popis je na dalším webu http://enigma.magaziny.cz/ na obou odkazech jsou ukázky z časopisu. Mám k dispozici časopis z října 2009, je plný fotek mrtvých lidí, toto číslo působí spíše depresivně.

Záhady života
Vychází měsíčně od 17. června 2011, vydává ho Ramaja s.r.o. Jde o časopis s esoterickými tématy, ale najdou se tam i články k tomuto webu. Má web http://www.zahadyzivota.cz/.

WM magazín
Vychází měsíčně od ledna 2002, vydává ho Jiří Matějka z Otrokovic. Co znamená zkratka WM netuším, možná nic. K tématu je tam asi polovina rubrik. Má web http://www.wmmagazin.cz.

Záhady & Mysterie
Vychází 2× ročně.

 

Camelot
Vycházel zdarma jako e-časopis v letech 2008-2010 na webu www.camelot.czweb.org. Všechna čísla je možné stále stáhnout na webu časopisu. Čísla mají přes 20 stránek, někdy si ho přečtu.

Fantastická fakta
Vycházel měsíčně jako papírový časopis v letech 1997-2003 ve vydavatelství Ivo Železný, web jsem nenašel ani na Web Archive.org. Některá čísla je možné stáhnout (spíše nelegálně) z webu uloz.to. Viz také blog Otomara Dvořáka.

 

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz