A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Brown Dan: Počátek

Přečetl jsem knihu Dana Browna Počátek. Není to již obvyklý průvodce po památkách, když pomineme chrám Familia Sagrada v Barceloně. Ale je děsně ukecaná, než hrdina přejde chodbu, je to několik stránek.
Zápletka je zajímavá, řešení a závěr jsou strašné. Nesouhlas se závěrem.

Napadlo mě při čtení pár myšlenek, které s knihou ani tak nemusí souviset.
Chemie je plná berliček, typicky katalyzátory aby něco začalo fungovat, tedy si myslím, že chemické procesy málo chápeme. Chemický výzkum je nekončené zkoušení, míchání, mísení, taková alchymie, a čekáme, co z toho nakonec vyleze. A pokud dostaneme to, co potřebujeme, tak si to zdůvodníme nějakou teorií. Typicky hledání nových léků. A nebo to z knihy…
Teorie Vodum říká, že voda je univerzální rozpouštědlo, rozpustí časem vše, hory, železobeton, i sklo. Nakonec zůstane jen rovná klidná vodní hladina. Nemáte pocit, že pohled na klidnou volní hladinu uklidňuje? Je správný stav mysli, když je klidná (jako vodní hladina), bez vzteku?
Velký třesk či něco obdobného byl začátek zmatku, začal pohyb vesmíru. Ale jako voda nakonec  vše rozpustí, i pohyb vesmíru se jednoho dne zastaví. A bude zase velký klid (Big Peace)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz