A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Čas neexistuje?

Znáte Zenónovy filosofické aporie, viz Wikipedie.cz. Jedna z nich je, že „letící šíp stojí“. Když si letící šíp několikrát za letu vyfotíte, tak na jednom foto vidíte, že v určitém čase byl šíp v přesně určeném místě. Další foto šíp ukáže v dalším určitém čase v jiném určitém místě. A když je šíp v určitém místě, tak stojí nebo se pohybuje?
Zenón tak vyslovil myšlenku, ke které se konečně dostali i současní vědci.

Může čas obdobně jako šíp stát?
Nová teorie vědců říká, viz článek na National-geographic.cz, že čas si vytváříme. Když vezmeme ta fota se šípem, tak co když si prohlížením fot vytváříme iluzi, že se šíp pohybuje v čase.
Ale co když je šíp ve skutečnosti v různých paralelních světech a my si nahlédnutím do těchto světů vytvoříme iluzi času?

Řeší zvířata čas? Nebo žijí pouze současností a neřeší, co bude zítra? Ano, většian zvířad budoucnost neřeší. Ale to neřeší i někteří lidé, kterým se u nás říká nezpůsobiví.

A pokud by čas neexistoval, existovaly by paralelní světy, mohli bychom si vytvářet svou budoucnost sami nahlédnutím do určitých světů. Ale to již jsme se od vystřeleného šípu dostali k další teorii, ještě složitější.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz