A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Tunguský výbuch

Autor údajné foto Myrone Bagalay

Otázka tungunského meteoritu z června 1908, viz Wikipedie, je stále záhadou. Místo dopadu na velké mapě je vidět na Wikipedii, je uprostřed asijské části Ruska v Tunguském národním parku. Jakoby někdo zamířil pád něčeho přímo do středu asijského kontinentu. Na Maps Gogole je místo dopadu pouze na satelitních snímcích zde, Wikipedie uvádí místo o asi 2,2 km severovýchodně zde.
Na Maps Google je jediná fotografie, letecká, trochu divná, jako by byla vyrobena v nějakém editoru obrázků, proč by v tajze mělo prázdné kolo? A divné i je, že tam není fot více.
Nejbližší město jihovýchodně asi 92 km je Vanavara, kam měl zasáhnout i výbuch, mají i letiště. V Tunguském parku jsou asi jen „tajgové“ stezky, místo dopadu asi není dobře přístupné. V současné době má být ve Vanavare „jen“ 21 stupňů pod nulou.
Po dopadu měly být zasažena oblast 45×45 km, což je pořád jen poloviční vzdálenost od místa dopadu do Vanavary.
Na Wikipedii se píše o italském týmu, který měl objevit jezero, které má být údajně místem dopadu. Popis jezera (šířka 300 metrů, strmé stěny, hloubka 50 metrů) spíše ukazuje na tzv. sibiřské krátery, viz Technet.cz, které podle popisů v médiích mají vypadat stejně. Tyto jezírka měla vzniknout metanem.

Metanová teorie tunguského výbuchu?

Proč by metan nemohl být příčinou tunguzského výbuchu, když umí hloubit krátery? Jakou sílu má výbuch velké metanové bubliny nad zemí? V dolech má metan sílu velkou. Mohlo jít i o více výbuchů směrem k Vanavare, tím se mohlo zdát, že výbuch byl větší.
Proti tomu má mluvit fakt, že kolem půlnoci bylo vidět něco letícího v Čechách. Těleso mělo letět na východ, vzdálenost z Čech do místa dopadu východním směrem je asi 4 480 km, těleso mělo vybuchnout ráno po 7 hodině. Pokud tedy letělo směrem na východ, muselo by se pohybovat rychlostí asi 640 km/hod. Tak pomalu nic z kosmu neletí. Tedy k pozorování tělesa v Čechách jsem skeptický.
Další fakt je, že exploze něčeho měla působit až ve Vanavare 92 km daleko, tak daleko nepůsobí ani jaderná bomba. Tedy jakýkoliv výbuch čehokoliv nemohl být silnější než jaderná bomba, tedy ani výbuch metanu. Jedině že těch výbuchů by bylo více, velký výbuch, viditelný na velkou vzdálenost, mohl zapálit další metanové bubliny kolem sibiřských kráterů. A tím by nebyl jen velký výbuch, ale řada menších a tím by se mohlo vysvětlit, že se na zemi nenašel řádný kráter, jen různě velké otvory, viz web Katastrofy, kterými mohl uniknout metan. Ani v Hirošimě jaderná bomba žádný kráter neudělala, a to vybuchla asi 610 metrů nad zemí, viz Technet.cz, tedy kráter by vznikl asi jen tehdy, kdyby něco vybuchlo pod zemí. Tedy neexistence velkého kráteru a pokácené stromy mluví o výbuchu nad zemí, ale zase tak velký výška to být nemusela.
Má někdo lepší teorii než mojí metanovou?

(Visited 42 times, 1 visits today)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz