A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Podzemní města

Jaký měli kdysi lidé důvod budovat města pod zemí? Viz například článek ZDE.
Z nás v Česku se budovaly pod domy prostory, na sklady, šly pod domem lépe hlídat před krádežemi, do podzemních prostor se šlo schovat před válkou. Nebylo tak třeba budovat velké pevnosti. Ale vždy to bylo něco dočasného, protože žít bez jídla a světla zase nejde tam moc dlouho.
Ale co třeba turecké podzemní město Derinkuyu, viz ZDE, pro údajně 20 tisíc lidé. Nebo ještě blíže italské město Orvieto, viz ZDE. Podzemní města měla být údajně zbudována na ochranu před nepřáteli. Jak by mohli žít lidé delší dobu pod zemí bez světla, tepla, kanalizace, bez zdrojů jídla a nad nimi nepřátelé? Hrady se dobývaly třeba rok, ale nakonec byly dobyty.
Lidé z podzemí museli chodit na povrch, tedy nemohla to být zmiňovaná ochrana před nepřáteli, muselo jít o jinou ochranu.
Jak první se naskýtá klimatická změna. Velká sopka mohla vypouštět prachové částice, zaclonit Slunce i na roky. Pod zemí pak bylo určitě tepleji. Dnes používáme tepelná čerpadla země-voda, čím hlouběji, tím účinnější. Náraz nějakého vesmírného tělesa by mohl také způsobit zaclonění Slunce se stejnými následky, ale stopy po nárazu by se asi časem našly.
Další malá doba ledová?
V létě mohlo být moc velké teplo, např. skleníkový efekt či více zářící Slunce, v zimě moc velká zima, Slunce zářilo méně. Tak po tu dobu bylo potřeba se schovat do podzemí. V Česku si mohli dojít do lesa na dříví a zatopit, v Itálii či Turecku spíše ne, museli najít jiný zdroj tepla.
Narušená ozónová vrstva?
Narušené magnetické pole Země.
Velká radiace? V vesmíru je plno objektů, co hodně září. Země se mohla dostat do nějakého záření, co škodí živým organismům.
Ochrana před nemocemi? Těžko, to by museli vylézat s nějakými ochrannými obleky.
Obrana před nepřáteli? Nepřítel by mohl zatarasit, zasypat vchody a místo obsadit a co je pod ním, by ho ani nemuselo zajímat. Jediné využití by mohlo být před procházejícími vojsky. U nás v Česku jsou lesy, dříve tam nebyly cesty, stačilo se schovat před vojsky v lesích a počkat, až se vojska proženou. V Turecku či Itálii takové lesy nemají, tak podzemní města mohla sloužit jako dočasná ochrana. Ale k čemu by pak bylo potřeba budovat pro kratší dobu velká podzemní města?
Jako hlavní důvod budování podzemních měst se tak jeví nejvíce klimatické změny.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


























Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz