A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Terorie Vodum na Wikipedii

Toto je kopie stránky z Wikipedie s doplněnými výtkami před možným smazáním.
Pozor! Odkazy ve stránce nemusí fungovat či mohou vést dokonce i k havárii webové stránky.

Teorie Vodum


Země na kterou padá vesmírná inteligentní voda

Teorie Vodum je jedna z několika teorií na vznik života na Zemi. Mezi další patří teorie Gaia Alexandra Oparina a další teorie. Teorie Vodum předpokládá, že za vznikem života na Zemi je inteligentní voda putující vesmírem. Teorie inteligentní vody nazvána Vodum je podrobně popsána v knize Vodum: Je voda stvořitel?[1]

Úryvek z knihy[editovat | editovat zdroj]


Když přišlo Vodum z vesmíru na pustou Zemi, začalo si vytvářet organismy z toho, co na Zemi našlo. Moc toho ale na povrchu Země nenašlo, pouze pustinu, lávu, kamení, prach, hlínu. O stvoření lidí z prachu nebo hlíny hovoří různé báje, různá náboženství a samozřejmě Bible. A tak si Vodum vzalo na Zemi prach a oživilo ho sebou, vodou, můžeme upřesnit živou vodou, kterou známe z pohádek.  —Vodum: Je voda stvořitel?

Země s kytkou symbolizující nový život

 V současné době nejde o vědeckou teorii, nelze jí přesně – exaktně dokázat či ověřit, jako nejde ověřit Teorii Gaia. Teorii inteligentní vody podporují nepřímé důkazy, kterých je naopak velké množství. Vědecké teorie určitě nepopírají paměť vody, nepopírají odezvu vody na některé reakce.[zdroj?] Teorii tak může být chápana, obdobně jako Teorie Gaia, jako filosofická, náboženská.

Teorie inteligentní vody chápe opačně verš z bible: (Genesis 3, verš 19): „Prach jsi a v prach se navrátíš.“ Člověk se skládá z 80% vody, tedy verš by měl spíše znít: „Voda jsi a ve vodu se navrátíš.“ Na rozdíl od prachu se po smrti voda vždy vrací do koloběhu života.

Popis a citace[editovat | editovat zdroj]


Voda na Zemi podle této teorie přišla z Marsu, proto je Mars bez vody a naopak Země je vody plná. Život na Zemi vznikl tak, že si voda začala vytvářet živé organismy pomocí toho, co našla na Zemi. Voda je nejrozšířenější organismus na Zemi a v blízkém vesmíru. Rozšíření a možnosti vody jsou uvedeny v knize Voda ve vesmíru, na zemi, v životě a v kultuře.[2]

Profesor John Archibald Wheeler měl teorii, že: Univerzum není v konečném důsledku vytvořeno z hmoty a energie, nýbrž sestává z čisté informace.[3] Teorie Vodum tuto „čistou informaci“ spojuje s inteligentní vodou.

George Fishman v knize Velká žízeň : Tajný život a míchání vody[4] uvádí: „Molekuly, co tvoří vodu, jsou tak odolné, že mohu být staré mnoho milionů let. Voda je věčná.“ Voda je tvořena pouze 3 atomy se silnou vazbou, je jednoduchá proto stabilní.

Jinými slovy to vyjádřil v knize Budoucnost vody: Překvapující pohled vpřed[5]. Steve Maxwell: Vše pomine, voda zůstane.

O inteligentní a léčivé vodě napsal řadu knih japonský autor Emoto Masaru[6]. (o autorovi viz také další články Sněhová vločka nebo Globální den lásky).

Aplikace teorie Vodum[editovat | editovat zdroj]


Teorie inteligentní vody ukazuje možnost dívat se na řadu jevů z hlediska inteligentní vody. Voda může mít různá přídavná jména, živá – mrtvá, kladná – záporná, boží + svěcená, lehká – polotěžká – těžká, cizí, černá, krvavá, pravěká[7] (video George Fishman), přímá, sdílená, těžká, zlá, zmrzlá. Voda je různá, ale rozlišit kapky deště nebo jednotlivé sněhové vločky je nad schopnostmi lidí. Tvary vloček se zabýval již uvedený Emoto Masaru.

Pojem duše je vysvětlitelný inteligentní vodní párou[8], touto vodní párou je možné vysvětlit řadu dalších úkazů (např. různá zjevení). Inteligentní vodou lze vysvětlit i různé „rozmluvy se zemřelými“, voda je věčná, tedy v ní může zůstávat informace z organismu, ve kterém byla dříve.

Inteligentní věčnou vodou lze vysvětlit reinkarnaci, intuici, kolektivní inteligenci, kolektivní chování, kolektivní paměť, médijní = automatické psaní. Medijním paním mohl být tvořen i dosud nerozluštitelný Voynichův (Vojničův) rukopis, který může obsahovat popis již vyhynulé civilizace z Marsu.

Švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken píše o tom, jak mohli mimozemšťané ovlivňovat vývoj lidstva na Zemi. Pokud se v historických pramenech objevili někde „andělé“, Däniken je nahradil slovem „mimozemšťané“ a z tohoto pohledu se na určitý jev díval. V praxi to může znamenat, že inteligentní voda tvořila a pak zase možná hubila (potopa světa) různé tvory a bytosti. Inteligentní vodou je možné vysvětlit i kruhy v obilí[9]a různé velké kresby na zemském povrchu.

Teorie se zabývá i nemožností života lidí mimo Zemi, tedy nemožnosti delšího pobytu na Měsíci či Zemi, v současné době měsíční mise nepřekročili 10 dní a delší jsou rizikové, protože mimo Zemi má inteligentní voda problém ho udržet „v chodu“. Je to obdobné jako když se vystaví lidské tělo žízni či hladu. Teorie vysvětluje, proč by lidé duševně labilní neměli opouštět prostředí, ve kterém žijí, proč by neměli ani pít cizí vodu z PET lahví.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]


Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Skočit nahoru POKORNÝ, Pavel. Vodum : Je voda stvořitel?. 1. vyd. Jindřichův Hradec : Epika, 2015. ISBN 978-80-88113-02-7.
  2. Skočit nahoru KLECZEK, Josip. Voda ve vesmíru, na zemi, v životě a v kultuře. [s.l.] : Radioservis, 2011. ISBN 978-80-86212-98-2.
  3. Skočit nahoru DEVENISH, Rodney. Natural Mind Meditation. [s.l.] : Amazon, 2013. ISBN 978-1300629412. S. 45.
  4. Skočit nahoru FISHMAN, George. The Big Thirst: The Secret Life and Turbulent Future of Water. [s.l.] : Amazon, 2012. ISBN 978-1439102084.
  5. Skočit nahoru MAXWELL, Steve. The Future of Water : Startling Look Ahead. [s.l.] : Amazon, 2012. ISBN 978-1583218914.
  6. Skočit nahoru MASARU, Emoto. Série knih: Léčivá síla vody, Skutečná síla vody, Voda a léčivá síla modlitby, Zázračná moc vody, Zázračná voda, Tajuplný život vody, Skrytá tajemství vody. [s.l.] : PRAGMA, 2005 – 2012.
  7. Skočit nahoru Pijete moč dinosaurů?
  8. Skočit nahoru Zrození psychoanalýzy z ducha páry
  9. Skočit nahoru Kruhy v obilí a podzemní voda

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz