A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Jsme kříženci s neandrtálci

Současní lidé homo sapiens v sobě nesou většinou pozůstatky křížení s neandrtálci, neandrtálské geny, udává se něco mezi 2 – 6 %. Nemají je ale lidé z Afriky, ti se s neandrtálci nekřížili. Bylo křížení = heteroze pro lidstvo plus nebo minus? Díky neandrtálským genům vydržíme větší chlad, máme hustější ochlupení a dostali jsem díky křížení světlejší kůži, než jsme měli původně v Africe, odkud patrně pocházíme. Možná se dá říci, že přežili pouze lidé, co neandrtálské geny zdědili. Lišíme se od obyvatel Afriky tím, že jsme trochu neandrtálci, že nejsme taková „čistá rasa“, jako oni? Vzniká „křížením ras“ lepší člověk, pokud si křížením vezme od rodičů lepší geny?
Další viz třeba na Novinky.cz nebo obecně Google: „neandrtálské geny“.
Češi se na výrobě počítačů  a počítačových systémů nijak nepodíleli, počítače vyšly z Německa a komerčně se vytvořily v USA. Ale na rozvoji používání počítačů se již Češi podílejí. Tedy stačí, když něco někdo vymyslí a dá to k dispozici. Třeba Tim Berners-Lee dal světu zdarma k dispozici první webové technologie.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz