A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Ikárie XB1Ve filmu Ikárie XB1 všichni usínají. Jeden z posádky vysloví názor: „Biologická odloučenost od Země.“ Podle teorie Vodum je delší odloučení od Země smrtelně nebezpečné, obdobně jako je nedostatek vody, jídla, spánku.  Proto by bylo vhodné vyzkoušet poslat na Mars nejprve nějaké zvíře. Poslat tam astronauty s rizikem, že po 40 dnech zemřou, je velké riziko.

A k obsahu filmu.
Velitele kosmické lodi hraje 67-letý herec Štěpánek, to bylo patrně pod vlivem ruských filmů, kosmickým lodím v sovětských filmech a knihách veleli seniorští akademici v důchodovém věku (možná s plínkami).
Z Ikárie odletí 2 kosmonauté prozkoumat cizí kosmickou loď a jeden z kosmonautů neopatrným pohybem odpálí atomovou bombu.
Zástupce velitele se rozhodne proti vůli velitele obrátit loď na zpáteční cestu, v poslední chvíli ho velitel přesvědčí, aby tlačítko nemačkal.
Jeden z kosmonautů se zblázní a zmocní se střelné zbraně a ohrožuje posádku. To na Ikárii byly zbraně volně přístupné? Pochybuji, že američtí kosmonauté měli při cestě na Měsíc zbraně. Opět vidíme sovětský vzor, Rusové by na Měsíc určitě táhli kulomety a pancéřovky.  Sovětská kosmonautka Tereškovová měla u sebe pistoli, viz článek  na Lidovky.cz , a ohrožovala s ní po přistání muže, co k ní doběhl první. Mánie Rusů ohrožovat každého, i toho, kdo jim chce pomoci.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz