A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Nestlačitelná voda

Všude pod zemí je voda, i na poušti. A pokud pod nějakou stavbou, vašim domem voda zmizí, zbude po ní dutina, jeskyně. No a časem se může strop dutiny zřítit a podle a podle velikosti dutiny se váš dům buď jen o kus propadne a nebo v dutině zmizí. Tedy není ani úplně nesmyslné si udržovat vlhkost pod svým domem a při velkém suchu základy zalévat.
Voda je nestlačitelná, na rozdíl od hornin v zemi. Můžete tedy stavět v místech, kde je voda pod zemí cokoliv těžkého, voda se nestlačí a základy budou stále ve stejné výšce. Tedy jen do té doby, než voda zmizí, pak ani voda nemusí utvořit dutiny, ale hornina pod domem se na rozdíl od vody může stačit a dům se začne propadat. Asi proto se propadají celá města, nás třeba Ostrava, ve světě třeba Teherán, viz článek na iDnes.cz.
Hýčkejte vodu, nebo se naštve, někam se přesune a vy zmizíte  v podzemí. (:-)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz