Pokud něco na Zemi již bylo, je to zachováno v kolektivním vědomí lidstva, obecně ve vědomí všech živočichů. Tedy hodně vynálezů je jen obnovení něčeho, co tu již bylo.
Ale to vědomí je rozprostřeno po celé zeměkouli do všech lidí, vše se do mozku jednoho člověka nevejde. A musí to být různí lidé, jeden národ pocházející z úzké skupiny lidí má svou část toho vědomí, pochází z úzkého kruhu lidí, další část má jiný národ.
Proto vynálezy nejvíce vymyslí kosmopolitní stát s velkým počtem přistěhovalců. Dále v tomto státu musí být pro to podmínky, tedy vládu, která nechá lidi na pokoji a umožní jim vynalézat a jejich práci ochránit.
Další podmínkou je, že se lidé musí domluvit, tedy musí tam být něco jako je demokracie. A domluva a kosmopolitní stát jsou podmínkou vyvolání něčeho z kolektivního vědomí lidstva.
Proto je hodně vynálezů z USA, kam se stěhují chytří lidé z celého světa, a kde ještě? V Izraeli. A Rusko, Indie či Čína? I když jsou tyto státy velké, tak chytří lidé z nich spíše odcházejí, v Rusku a Číně je „diktatura“ a velké „šikanování“ lidí, v Indii jsou stále kasty.
Proto Číňané a Egypťané tají archeologické nálezy a chtějí jejich studiem získat nějakou výhodu, vynález před ostatními státy. Ale nikdy nemohou přijít na tajemství pyramid či různých podzemních labyrintů. Jedině když tam pozvou cizince a všichni se domluví.
Leave a Reply