A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Co drží Zemi na oběžné dráze?

zeměZemě obíhá kolem Slunce a na oběžné dráze jí má držet odstředivá síla a gravitace. Obdobně má odstředivá síla a gravitace držet Měsíc  obíhající zemi. Maxwellovy fyzikální rovnice nám mají říkat, že elektrické a magnetické pole má mít stejný princip, akorát fyzici to neumí dokázat. A obdobný princip má mít i gravitační pole, která má mít také stejný princip, tedy my vidíme 3 různá pole, ale ve skutečnosti jde o jednu pole.
Drží Zemi na oběžné dráze kolem Slunce nějaká gravitace?
Co drobný a finančně nenáročný pokus? Vytvořit vzduchoprázdnou nádrž dokážeme. Co do ní pak umístit magnet a zkusit roztočit kolem něj ocelovou kuličku. Teoreticky by kulička při určité rychlosti měla obíhat magnet, a magnet by jí měl držet, aby neodletěla a aby nespadla dolů ve směru zemské tíže. A protože by v nádrži nebyl vzduch, měla by kulička obíhat dost dlouho. Síla magnetu je stabilní, stabilní je zemská tíže, tedy by se experimentovalo s rychlostí, při které by kulička v nádrži obíhala magnet a nebyla by jím přitahována.
Obávám se, že v praxi by se to nepodařilo. Sebevětší experimentování by vždy skočilo tím, že by kulička uletěla nebo by byla přitažena k magnetu. A pokud by kulička přesto nějaký čas obíhala, sebemenší síla by kuličku vychýlila. A pokud by se to obíhání kuličky přece jen na nějaký čas podařilo, co simulovat oběh Měsíce. Tedy roztočit další menší kuličku magnetu obíhající kolem první kuličky?
Před desítkami let (v roce 1961) vyzkoušel Sovětský svaz velkou jadernou bombu, tedy technologii, které sovětští vědci a vojáci nerozuměli, technologie byla odcizena v USA. Výbuch bomby byl cítit po celé Zemi. Mohl výbuch způsobit narušení oběhu Země a výsledkem mohlo být, že by Země spadla na Slunce či uletěla do vesmíru?
Britský seriál Mondbasis Alpha byl o lidech na Měsíci, který důsledkem jaderného výbuchu uletěl z oběžné dráhy kolem Země a řítí se vesmírem. Tedy otázku následků opuštění oběžné dráhy již spisovatelé sci-fi dávno řešili.
Závěr z toho je jasný, buď Zemi nedrží na oběžné dráze gravitace, nebo je gravitace na úplně jiném principu, než se nyní vědci domnívají, což je pravděpodobnější varianta. A pokud se ta síla nějak naruší, Země končí a padá na Slunce nebo uletí někam do vesmíru. Pokud by Země padala na Slunce, není co řešit, časem by shořela. Pokud by uletěla, bude něco, někoho ve vesmíru zajímat letící Země vysílající signál pomoc? Navíc, desítky let by trvalo, než by Země pustila sluneční soustavu. Signál z Marsu letí k Zemi 20 minut. Jak dlouho by letěl signál vesmírem, než by ho někdo zachytil a co by se mezi tím stalo s obyvateli země?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz