A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Vypocená voda?

oceanyŠpaněl Lucas Garcia napsal knihu Ekologie, česky jí vydal Albatros v roce 2004. V kapitole Voda na str. 10 autor uvádí, že voda na zemi kdysi vyvěrala z horniny a pak zaplavila větší část země. A to vyvěrání a nazývá autor „vypocení“.
Domnívám se, že toto vyvěrání neodpovídá skutečnosti, povrchem Země bylo kdysi spíše žhavé magma, ve kterém by voda nezůstala, ani pod ním, voda by se žárem vypařila. Viz třeba Astro.cz.
V kapitole autor uvádí i tepelné akumulační vlastnosti oceánů. Každý, kdo má doma akumulační nádrže, ví, o čem mluvím. A Golfský proud nám akumulované teplo z Mexického zálivu přiveze až k Evropě, aby nám tu bylo tepleji.
A podle autora každý rok se vypaří do atmosféry 120 000 km³ vody. Pohrajme si s tímto číslem. Je to krychle o hraně 50 km. Vydělením 365 nám vyjde denní množství, 329 km³ a krychle o hraně 7 km. Pro představu jsem zakreslil čtverec 7×7 km do mapy Prahy.

praha-7-km

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz