A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Vynálezy hinduistů

V dnešní MF Dnes je článek redaktora Kryzánka, jak hinduisté na nějaké konferenci tvrdí, že většina vynálezů byla vynalezena starými Indy. Sice to na první pohled připomíná argumentace Rusů, kteří tvrdí, že všechny vynálezy vynalezli oni., ale zde se to nezdá úplně nesmyslné.
Vyjdeme z toho, že vědomosti se předávají, že stále existují v kolektivní paměti lidstva (pomiňme to, kde byl jejich počátek, u Indů určitě ne). Tedy Indové od někoho převzaly číslovky, pak je použili Arabové, a když se Indové dostali do Evropy (pak následovala migrace cikánů) , použila Evropa tyto číslovky místo římských.
Tedy obecně, proč by Indové nemohli přebírat od někoho vědomosti a posílat je dál?
Ale je potřeba vzít v úvahu, že většina obyvatel Indie nemá s dřívějšími Indy nic společného (jako nemají nic společného současní Egypťané s pyramidami). Ale proč by někdo nemohl být hrdý na někoho, kdo na stejném území žil před tisíci lety?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz