A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Stromy jak je neznáme

Sleduji dokumentární film Inteligentní stromy, originální v angličtině video je zde, české je na youtube. Popisuje vědecké výzkumy na UBC v Kanadě.
Stromy mají tvořit rodinu, nejstarší je mateřský strom, ketrý si kolem sebe pěstuje své „potomky“.  Zjistili to pomocí radioaktivního prvku.
Kořeny stromů mají mít v sobě paměť a mozek. Kořeny mají mít obdobnou strikturu, jako neuorony v mozku. Staré pařezy jsou udržovány při životě okolními stromy, pařezy mít v sobě paměť, snad ve svých kořenech.
Traktory stačí půdu pod sebou až do hloubky 2 metrů. Jak se toto zničení opraví? Prý až při další době ledové.
Stromy v lese tvoří rodiny. Stromy o sebe navzájem starají. Pokud je sázíme jednotlivě, rodinu nevytvoří a rostou špatně. Dobře je to vidět na bukových lesích, kde rostou velké stromy  a pod nimi malé.
A závěr? Pokud někdo chce objímat stromy, tak má smysl samozřejmě objímat pouze stromy vyrostlé z rodiny. A těch je kolem nás velmi málo. Vysázené osamělé stromy vám nic nepředají, jen sobeckost.
Na další poznatky se podívejte na práce profesorky Suzanne Simard, viz její stránka na Wikipedii.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz