A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Zvětšujeme se i my?

Podle vědců se vesmír rozpíná. Ale my jsme také součást vesmíru. Rozepíná se ve vesmíru úplně vše, tedy i Země a  vše na ní včetně lidí?
Vesmír je relativní, vše se v něm mění, jinými slovy, nic není absolutní, pevné stabilní. To nám řekl před více než 100 lety Einstein.

O existenci relativní rychlosti již nikdo nepochybuje. Každý si vyzkoušel jízdu ve vlaku, let v letadle. Okolní předměty i lidé se vzhledem k vám nepohybovali. A přece jste se pohybovali vysokou rychlostí v desítkách či stovkách kilometrů za hodinu.  
Země se točí kolem své osy, vlak i letadlo se točí se Zemí, a pohybujeme se v otáčení rychlostí 1 670 kilometrů za hodinu (2 × π × 6378 km) = 464 metrů za sekundu.
Točí se i naše galaxie (rychlost otáčení galaxie se dá také spočítat). Nic z toho si přímo neuvědomujeme, ale umíme to zaznamenat, změřit.
Když se zvětšuje vesmír a vše kolem nás, počínaje atomy, zvětšujeme se i my. Ale zdánlivě jsme  vzhledem k okolí a vesmíru stále stejní. I metr či měřicí přístroje se zvětšují. Velkost, vzdálenost, rychlost, vše je relativní (i rychlost světla je relativní, mění se podle velikosti gravitace, ale tím se nyní nezabýváme). Zatím naše zvětšování neumíme měřit, ale jednou to dokážeme, najdeme něco, co se nezvětšuje a pomocí toho změříme naše zvětšování.
Na měření velikosti by mohlo být použito kosmické záření, energie. Měl by na to stačit Einsteinův vzorec  E=mc2. Pravá část je to co budeme měřit = hmota, rychlost, a změříme to pomocí levé části = energie, záření.
Měly bychom to nechat na vědcích, ti jsou za to placení. Ale uplynulo přes 100 let od Einsteinovy teorie relativity a vědci 100 let nic. Bude muset zase přijít nějaký úředník, co se v práci nudí? Nebo nějaký „důchodce“?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz