A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Jan Ulrych o Marsu

marsCituji se svolením autora, Jana Ulrycha, jeho  zajímavý příspěvek z Technet.iDnes.cz.
ale na celym Marsu nikdo není… (dokonce ani žádný unesený vikingové ne – to byla jen sci-fi…:-)); ono tam nebudou ani žádný stopy po životě (kromě těch, který tam zavlečeme sami, což už se nejspíš děje)
mimochodem, celá ta ta honba po stopách života je podle mě jen trapně podbízivý program pro široké masy, aby podporovaly vesmírný výzkum; konkrétně o vzniku života nevíme pokud vím nic, nicméně ausgerechnet na první planetě, kde nepanují tak absurdní podmínky, aby nějaký pátrání bylo vyloučený, nebo vůbec nedávalo smysl, se naprosto přemrštěně upínáme na možnost nalezení stop po životě – přestože nějakou tu miliardu let jsou marsovské podmínky od pozemských odlišné drasticky, a přestože vždycky musely ty podmínky vypadat dost odlišně než na Zemi (není možné, aby těleso s jinou hmotností (a aspoň dnes zcela jinak se chovajícím jádrem), jiným umístěním jak vůči Slunci, tak vůči prolétajícím kometám, jistě trochu jiným složením, postrádající na rozdíl od Země výrazně hmotnou oběžnic, mělo stejné podmínky), a jak dlouho ty případné jako na Zemi „zhruba stejné“ podmínky na Marsu trvaly? – a kolik asi bylo zapotřebí času k tomu, aby vzniknul život na Zemi? – nevíme, ovšem do každého aspoň trochu myslitelného (resp. ne zjevně vyloučeného) prostředí si projektujeme život zemského typu – Mars, Europa, Encelados, planeta u Proximy (!)…; a samozřejmě podle toho se zaměřují a budou zaměřovat i výdaje, které by bylo možné věnovat na perspektivnější věci – třeba detekci gravitačních vln přímo v kosmu
(o už zcela absurdní z vědeckého hlediska (vzhledem k vyplýtvaným prostředkůma ) škodlivé umanuté snaze dostat na Mars lidský výsadek nemluvě; nejškodlivější je zjevná iracionalita, jaká se kolem téhle otázky vrší – vůbec nejsou vyřešené technické otázky, jak něco podobného uskutečnit, ale hází se s termíny v řádu pár roků, ke kolonizaci (!!) Marsu opravdu škoda slov…)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz