A texty v jiném jazyce? Přeložte si je kliknutím na vlaječku.
Translate the texts and pages through the Translator !

1) Click on the flag.

2) or choose language below

Novinky

květen 2016 Terorie Vodum byla publikována na Wikipedii, nevyhověla požadavkům Wikipedie a byla smazána. Kopie původního článku na Wikipedii je zde.
duben 2016 Kniha dorazila v rámci povinných výtisků do zákonem daných knihoven. Kniha je i v muzejní knihovně v Jindřichově Hradci.
září 2015 Kniha se nabízí v e-shop vydavatele a dorazila do městské knihovny v Jindřichově Hradci.
2. 8 2015 Kniha se nabízela na porcinkuli v J. Hradci na stánku vydavatelství EPIKA, viz foto na webu nakladatele. červenec 2015 Kniha vyšla v nakladatelství EPIKA.
Nejčtenějších 30 článků a stránek
z celkem asi 52 + 34 publikovaných

Voda na Plutu?

pluto-150Na Novinky.cz se objevil článek, že na Plutu se možná skrývá oceán. Má to být v místech, kde je útvar ve tvaru srdce. Otázka je, z čeho oceán je a jak je velký.

Oceán musí být s něčeho jako je metan nebo čpavek, voda tam nejspíše není.
A jak je ten oceán velký? Podle článku někdo tvrdí, že oceán má být hluboký až 100 km. To by na zemi nešlo, tloušťka zemské kůry je podle Wikipedie jen 5 – 75 km, pak je již žhavá část Země.

Země má objem 1 bilion km2. Dobře se to pamatuje, je to číslo řádově stejné,  jen o něco menší, než je zadlužení Česka . Vody je na Zemi 1,4 miliardy km2, viz Wikipedie, tedy sedmisetina objemu Země.

Pluto má objem asi 7 miliard km2. V článku se píše, že by tam mělo být stejné množství vody, jako je na Zemi a to dokonce ve stavu kapalném, kvůli teplu z jádra planety. To by pětina Pluta dělala voda a to je moc. Pak by Pluto nebyla planeta, ale něco jako pětilitrový kanystr, ve kterém by byl list vody. A takový kanystr by asi těžko měl nějakou stabilní dráhu.

V originálním článku Reuters.com je ještě uvedeno, že toto moře tvoří izolátor, který uchovává teplo v Plutu.

A proč je útvar ve tvaru srdce? Pluto se mohlo otáčet jednou jedním směrem a pak druhým, pokud má strukturu jako ten „kanystr“, tak se není ani čemu divit. V článku se píše, že vlivem převalování vody praská jeho kůra. Ale Plutu je tady tak dlouho, že kdyby jeho kůra praskala, tak by byla již dávno praskla a Pluto by možná již tu nebylo. A příští sonda možná uvidí místo srdce nějaké spirály. Ale kdo nějakou sondu pošle? Umí to pouze NASA v USA a pro tu asi začne být prioritou Mars.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Co je víra, co je pravda?

Pokud byste uvěřili ve vodu či v pojem vodum, nikomu tím neublížíte. Náboženskou víru doprovází celé dějiny lidstva jen násilí a smrt, náboženství potřebují jen lidé, na rozdíl od jiných živočichů, aby zakryli svou špatnost.
Ve víře ve vodu jste nesmrtelní, můžete být čímkoliv na Zemi, můžete putovat vesmírem.
A pokládat někomu otázku, zda věří ve vodu či vodum? Pak byste museli nejprve říci, co je pravda.

Jak získat knihu

obalka-predni.jpg obalka-zadni.jpg


Obsah knihy najdete na webu
Kniha vyšla na konci července 2015.
Knihu si může půjčit v knihovnách, které archivují povinné výtisky.
Možná dám někdy na tento web knihu jako e-book.

Twitter VodumCz